Студентська конференція «Друга світова війна в історичній пам‘яті людства»

Студенти ЕН-111, ЕК-415, ТЗС-415 під керівництвом С. А. Дмитрашко провели конференцію «Друга світова війна в історичній памяті людства», приурочену 80-річчю початку Другої світової війни. Наша конференція – це не тільки місце глорифікації, а й платформа для осмислення минулого. Хоча каркас історичної свідомості будується на історичних військових датах, тим не менш, ми згадували гідність людини. Ми пам’ятаємо людей, які не з власної волі опинилися в стражданнях, ми співчуваємо. Комеморація – це те, що передає група про свою ідентифікацію. Комеморація вибудовує ідентичність, позбувається історичної травми, згуртовує спільноту на подальший поступ. Є два способи комеморації, з двома героями: той, що кидає виклик Злу – та той, що допомагає безпомічним, тому ми розглядали Другу світову війну в синтезі.

З вступним словом виступив ведучий С. Гостев (111 гр.). Про технології роботи з суспільною думкою в нацистській Німеччині розповіла С. А. Дмитрашко. Д. Анушкевич (111 гр.) представив скани оригіналів Пакту Молотова-Ріббентропа та підняв питання провини-відповідальності за початок світової війни. Надзвичайно ґрунтовно розкрив геополітичну ситуацію напередодні війни В. Кравченко (111 гр.). Етапи бліцкригу та еволюцію бронетанкових військ розкрив С. Бароліс. Він та Турецький М. (417 гр.) розкрили тему краєзнавчих досліджень подій Другої світової війни на прикладі областей України. Стратегії і тактики великих танкових битв та операцій розкривали В. Фурсенко (111 гр.) та Кравченко В. (111 гр). В дискусію натхненно включився доцент О. Г. Шишко. Його підтримали декан Жихарева Н. В., Лар’яновський І. С., Кропивянська В. В. Професор В. Т. Швець підняв питання про контраверсійність багатьох досліджень Другої світової війни. У форматі бесіди студенти Борецький Ю.  та Фурсенко В. (111 гр.) міркували над проблемою морального вибору митрополита А. Шептицького та братів-студитів, які рятували євреїв від знищення. Про різні форми участі у війни, героїзм жінок СРСР, США, Канади, Британії розповіла А. Казимірова (417 гр.), яку підготувала О. А. Мамроцька. Хвилюючись, Р. Бойко висвітлював способи комеморації та міркував про сучасну українську культуру пам’яті.

На завершення ми вшанували пам’ять хвилиною мовчання і щирою вдячністю. Забудемо ми – забудуть нас.

С. А. Дмитрашко