Викладачі кафедри філософії ОНТУ учасники конференції «Ukrainian Studies Go Global»

3 листопаду 2022 року  у режимі відеоконференції відбулась

«Конференція Ukrainian Studies Go Global,» присвячена вивченню україністики в Україні та за кордоном.

Мета конференції — дослідити кращі практики розвитку українських студій і україністики в Україні та за кордоном, а також популяризувати вивчення України як тему для дослідження в різних аспектах: від енергетики до кібербезпеки. 

Конференція  оʼєднала  провідних дослідників із різних точок світу: Канади, Німеччини та Британії і, звісно України, для обговорення аспектів вивчення українських студій за кордоном.

В конференції взяли участь більш 100 науковців та представників центрів україністики в Україні та закордоном, викладачів та науковців, що спеціалізуються на україністиці, студентів, що вивчають україністику та цікавляться її поширенням за кордоном.Культурні дієвці, митці, соціологи, політологи, представники посольств, освітяни, тощо.

Одеський національний технологічний університет  представляли викладачі кафедри філософії і права Орлова  В.О. та Черняк Г.А.

Цей проєкт «Ukrainian Studies: Go Global» має на меті дослідити кращі практики розвитку українських студій і україністики в Україні та за кордоном, а також популяризувати вивчення України як тему для дослідження в різних аспектах: від енергетики до кібербезпеки.

Командою проєкту було проведено аналіз топ 200 університетів світу за рейтингом QS World University Ranking 2022, аби зрозуміти де вивчають україністику в складі загальних програм, а де викладають українські студії окремо. Ці дані та контакти відповідних університетів й професорів було нанесено на мапу, аби кожен студент чи викладач мали до них доступ.

Крім цього, було створено кейс-стаді, які описують виклики сьогодення на прикладі освіти, медицини, кібербезпеки та енергетики для обговорення в академічному середовищі. Також в рамках проєкту зібрано перевірені корисні джерела, що допоможуть ознайомитись з україністикою зацікавленим в Україні та за її межами.

Модератор події: Максим Яковлєв (завідувач кафедри міжнародних відносин, директор Школи політичної аналітики Національного університету “Києво-Могилянська академія”)

Основні спікери:

 Ольга Будник –(Радниця-Уповноважена Президента України з питань Фонду Президента України з підтримки освіти, науки та спорту), Юлія Соколовська (заступниця керівника Офісу Президента України), Наталія Стукало (заступниця Голови Національного агентства забезпечення якості вищої освіти, доцент економічних наук, професор), Володимир Кільдій, керівник проектів Представництва «Фонду Фрідріха Науманна за Свободу» в Україні.

Таким чином ціль  конференції— запустити суспільні та академічні дискусії стосовно українських студій, а також наголосити на важливості їх вивчення та поширення.