Студенти цінують демократію і гідність людини. І вірять в Україну

21 листопада 2019 р. ст. викладач кафедри соціології, філософії і права провела  дискусію ” Чи була альтернатива у сталінізму?”!

У суботу ми запалимо свічку пам’яті. Невже не існувало альтернативи у сталінського режиму? Студенти ЕН-111, ЕК-415, ТЗС-417 під керівництвом Дмитрашко С. А. дискутували про складну історичну епоху; писали портрет людини, що жила в період 20-30 рр.; обговорювали мету і методи авторитарного й тоталітарного режимів; шукали альтернативу сталінському терору. Тон дискусії задали викладачі Дмитрашко С. А., Шишко О. Г., які міркували над характером диктатури В. Леніна і диктатури Й. Сталіна. Запрошені декан Жихарєва Н. В., Шпирко Т. В., заст. декана Сагала Т. А., голова студ. ради Басов А. зазначили, що демократія, гідність людини є найважливішими цінностями. Студенти розглянули три блока: соціально-економічні перетворення; соціально-культурне життя у 20-30 рр.; політичний режим і терор; порівняли модель В. Леніна і модель Й. Сталіна, модель Ф. Рузвельта у США. Стало зрозумілим, що треба «пропрацювати пам’ять» з теперішніх цінностей прав людини. У висновках було згадано досягнення і недоліки Української національної революції 1917-1921рр, що, за думкою студентів, могла бути альтернативою тоталітарному режиму.