Г.А.ЧЕРНЯК: «НАГОДА ДЛЯ ДІЙ» – ДО 75-річчя ДЕКЛАРАЦІЇ ПРАВ ЛЮДИНИ

2 листопаду  2023 року, в рамках  «Тижня права» кафедра філософії і права  Одеського національного технологічного університету  провела засідання дискусійного круглого столу студентів  факультету Менеджменту, маркетингу та публічного адміністрування на тему: “Нагода для дій” – до 75-річчя Декларації з прав людини.

На засіданні були розглянуті наступні питання:

1.Загальна декларація прав людини

СОЛОШЕНКО Станіслав  (2 курс, ЕМ- 261, факультет ММіПА).

2. Віртуальна екскурсія на тему: «Права людини: походження, реалізація та захист»

ЛІСОВА Марія   (2 курс, ЕМ- 261,факультет ММіПА).

3.Європейських Союз та захист прав людини

СПОДИНСЬКИЙ Ярослав  (2 курс, ЕМ- 261, факультет ММіПА).

4.Україна: Захист прав людини у власному повсякденному житті

КОЛЕСНІКОВА Єлізавета  та РУДОМЕТОВА  Віолетта

( 2 курс,ІМ-05, економічне відділення Одеського технічного коледжу Одеського національного технологічного університету).

5.Штучний інтелект та права людини: вплив та ризики

БАРВЕНКО Ярослав (2 курс, ЕМ- 261, факультет ММіПА)

Дискусія, модератом якої був студент  групи ЕМ 261 Станіслав   СОЛОШЕНКО, розвернулась навколо цих розглянутих питань, де студенти вирішували такі проблемні питання як:

-Чому і  які країни  утримались від голосування  за прийняття  Загальної декларації  прав людини ?

Які конкретні кроки міжнародна спільнота може  зробити для зміцнення дотримання принципів  Загальної декларації прав людини, особливо в конфліктних зонах?

-Чи встигала Україна за розвитком захисту прав людини протягом історії?

-Які існують проблеми захисту прав людини в Євросоюзі?

-Етичні аспекти використанні штучного інтелекту в роботі публічного службовця

-Правове врегулювання використання штучного інтелекту в Україні та на території ЄС

-Ризики використання  штучного інтелекту  в роботі викладачів

–  Чи треба буде створювати  Музеї прав Людини в Україні після закінчення війни?

В заході прийняли участь завідувач кафедри філософії і права ОНТУ, к.і.н., доцент Соловей А.О., уповноважена  з питань захисту державної мови в  ОНТУ Сиволап О.С. (представила презентацію), голова Циклової комісії  суспільно-гуманітарних дисциплін ВСП «ОТФК ОНТУ», викладач вищої категорії, викладач-методист Мирошниченко В.О., викладач правознавства ВСП «ОТФК ОНТУ», викладач вищої категорії Рощіна-Боговик Ю.О., викладачі кафедри філософії, куратори студентських груп ОНТУ.

У заході прийняло участь більш           студентів.

Захід підготувала та провела викладач кафедри філософії і права Черняк Г.А.

Засідання пройшло в форматі відеоконференції на платформі ZOOM.