Наука в небезпеці: в Україні створили нову платформу для українських вчених

Презентація платформи «Наука в небезпеці» (Science at Risk) для вчених, які постраждали внаслідок повномасштабного вторгнення росії в Україну.

На вебмайданчику можна популяризувати експертизу українських учених, знаходити міжнародних партнерів і донорів, розповідати історії українських науковців під час війни широкій аудиторії. У межах платформи українські вчені працюють в експертних робочих групах, які аналізують ситуацію у країні та шукають шляхи вирішення як нагальних, так і довгострокових проблем.

Під час презентації платформи генеральний директор директорату науки та інновацій Ігор Таранов представив інформацію щодо пошкодженої та зруйнованої дослідницької інфраструктури, а також щодо втрат наукового потенціалу, зокрема наукових та науково-педагогічних працівників, які внаслідок війни були змушені покинути територію країни.

Також під час заходу відбулося обговорення між представниками Фонду Президента України з підтримки освіти, науки та спорту, Національного фонду досліджень України та Фонду розвитку інновацій щодо пріоритетних напрямів підтримки та результатів роботи зазначених фондів у період воєнного стану.

Проєкт здійснюється за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні, Alfred P. Sloan Foundation та за сприяння Міністерства освіти та науки України і Національного фонду досліджень. Відповідальна за реалізацію проєкту ГО «Куншт».

Джерело: https://mon.gov.ua/ua/news/nauka-v-bezpeci-v-ukrayini-stvorili-novu-platformu-dlya-roboti-ukrayinskih-vchenih